Київська область ,Сквирський район, с. Великополовецьке, вул. Молодіжна 13А.

ЗАПИСУЙТЕСЬ!

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Залишити заявку

ПРИХОДЬТЕ!

Київська область ,Сквирський район, с. Великополовецьке, вул. Молодіжна 13А.

ПРАЦЮЄМО ЦІЛОДОБОВО БЕЗ ВИХІДНИХ!

Тверезе життя зі «Статусом»

Проблема алкоголізму є чи не найпоширенішою проблемою сьогодення. Не всі, хто страждає на це захворювання, а це дійсно хвороба,  може самостійно її позбутися.

Андрій Степанченко: «У наших  планах - створення нового відділення» Людям, які зловживають  алкоголем, дуже важко зізнатися в тому, що вони п’ють. «Зазвичай алкоголіки самі не звертаються до лікарів. Та бажання самої людини, її сила волі, піклування рідних і відчуття життєвої затребуваності – це основні ліки, щоб подолати алкоголізм, -  каже головний лікар наркологічного центру «Статус» Андрій Васильович Степанченко. - Відтак, лікування алкоголізму досить складний та тривалий процес, який  супроводжується комплексом заходів у спеціалізованих медичних закладах. Таким закладом є і наш центр».

Наркологічний центр «Статус» відкрився два роки тому в приміщенні медичної амбулаторії с. Великополовецьке  Сквирського району. Частина занедбаного  приміщення колись сільської лікарні перетворилася на сучасний медичний центр приватної практики, який успішно лікує людей з такою симптоматикою. Сам же Андрій Степанченко -  лікар-нарколог, психіатр з Білої Церкви. Колись він працював лікарем у Сквирській районній лікарні, згодом заступником головного лікаря. У 2008 р. відкрив приватну практику. Та, розуміючи проблеми, пов’язані з алкоголізмом, як фаховий лікар-нарколог, навіть нині не полишає роботу  на станції екстреної  медичної допомоги м. Білої Церкви, зокрема у психіатричній бригаді. До того ж є донором не один десяток років.

- Андрію Васильовичу, минуло два роки з часу відкриття наркологічного  центру «Статус», як сьогодні працює центр, як здійснює лікування пацієнтів?

- «Статус» надає повноцінну наркологічну та психіатричну допомогу пацієнтам з проблемами різних видів залежності та психічних  відхилень.  У січні 2018 р. ми отримали ліцензію на свій вид діяльності (наркологія-психіатрія), тож тепер працюємо повноцінно. Щодо лікування, то надаємо цілодобову  стаціонарну допомогу та амбулаторну. Зокрема проводимо комплексне лікування та реабілітацію при алкоголізмі, наркоманії, інтернет-залежності, проводимо  діагностику та лікування психосоматики, терапію психічних розладів - тривожні стани, депресії, панічні атаки тощо. Зазначу, що це приватна клініка, тож і послуги платні.  Сьогодні доба перебування хворого в клініці коштує 1200 грн. Сюди входить повноцінне лікування, перебування пацієнта в стаціонарі, харчування, медикаментозне забезпечення, цілодобовий нагляд та обстеження (ЕКГ, аналіз крові, за потреби - консультації терапевта, невролога). Все це входить у загальну вартість послуг. В клініці 15 ліжко-місць. Палати 2- та 4-місні з телевізором, холодильником, декому надаємо й  засоби гігієни.

- А як справи з забезпеченням центру медичним персоналом? Не секрет, що нині  багато медпрацівників середньої ланки від’їздять за кордон на заробітки.

Лікування забезпечує фаховий медичний персонал- У нас такої проблеми не було. Медичні сестри, які раніше працювали в амбулаторії Великополовецького, стали нашими працівниками. Наразі у нас 15 медичних сестер, які офіційно працевлаштовані і отримують, наголошую,  офіційну заробітну плату. Медична сестра, яка працює на ставку, на руки отримує 5.500 грн., на півтори ставки – до 7.500 грн на руки. Санітарка - 5 000 грн. Також працює ще один лікар-психіатр. Оскільки до нас потрапляють пацієнти, які потребують реанімаційної допомоги, то найближчим часом плануємо запросити на роботу і лікаря-реаніматолога.

- А сьогодні скільки хворих лікується у Вашій клініці?

- Нині лікується 8 пацієнтів, які страждають на алкогольну залежність. Перебування в клініці  - від 7 до 10 днів. Після проведення детоксикаційних заходів пропонуємо пацієнтам, так би мовити, роботу «над собою». Задля цього створили  спільноту анонімних алкоголіків. Подібна організація діє і в Білій Церкві.  Після курсу лікування, двічі на місяць, 8-10 чоловік приходять на зустрічі, на яких розповідають, як на психологічному рівні вони самостійно справляються з даною проблемою: діляться враженнями, розповідають про  справи на роботі, в родині. Ми знаємо, що ці люди дотримуються тверезості, і кожен із них,  ділячись своїми напрацюваннями, допомагає долати потяг до алкоголю іншому.

- Які ж методики задіяні в лікуванні?

- Для лікування хворих використовуємо всі методики, дозволені Міністерством охорони здоров’я України. Серед них і, так зване в народі, «кодування», «підшивання» та інші, які допомагають пацієнтам позбавитись залежності.

- Статистика хворих на подолання «зеленого змія» вражаюча?

- За рік до нашого закладу потрапляє  500-600 чоловік. Із них 50-60% - це люди віком від 30 до 55 років, десь 10% становлять 30-річні, 15% - жінки. Решта пацієнтів -  кому за 55, були навіть 70-75-річні і жінки, яким виповнилося 78 років. Причому це люди різних професій, та щоб скрасити свою самотність, випила раз, другий, і, дивись, бабусю привозять до лікарні. Зазначу, що алкоголізм не є виліковним ні в чоловіків, ні в жінок. Ми можемо зробити ремісію, допомогти людині досягнути стану психологічного комфорту і мотивувати її на тверезий спосіб життя, аби вона для себе зрозуміла, що на першому місці мають бути сімейні цінності.  Це та основа і той базис, який формуватиме її подальше життя. Але й від людини багато чого залежить…

- А учасники АТО чи ООС звертаються до Вас, адже ця категорія людей у цивільному житті зіштовхується з не меншими проблемами після повернення з фронту?

-Так. Усі, хто пройшов АТО чи ООС, мають так званий  посттравматичний синдром. Такі пацієнти теж до нас звертаються, ми їх консультуємо, іноді проводимо лікування і даємо направлення  до клініки в Ворзель. Там є спеціалізоване відділення для учасників АТО, де їх досить успішно лікують. У 2018 нами було направлено більше 15 чоловік, в основному це мешканці Сквирського, Білоцерківського районів та  Білої Церкви.

-Чи отримують кваліфіковане лікування у Вашому центрі ті, хто страждає на наркотичну залежність?

- З наркотичною залежністю звертаються до нас менше. Та коли потрапляють, то після 10-12 днів лікування ми надаємо їм направлення або до фахових реабілітаційних центрів, або на лікування  до Київської обласної психіатричної лікарні смт Глеваха.

- Не можу не запитати Вас про плани на майбутнє…

- Я є прихильником реформ у медичній галузі, скажу більше: її треба було робити ще раніше. А раз мова про реформи, зміни,  нововведення, то й у наших  планах є бажання створити  при центрі хоспісне відділення. Держава декларує, що буде надавати підтримку хоспісним пацієнтам. Не секрет, що рідні не завжди можуть доглянути близьку людину, яка через тяжку хворобу помирає в муках. Так не повинно бути… Коли ми два роки тому започатковували створення наркологічного центру «Статус», то були певні сумніви, переживання, як це правильно зробити, а чи впораємося... А тепер, коли стали на ноги  і повноцінно запрацювали, думаємо, що й це осилимо.

 

Дізнатися про роботу наркологічного центру «Статус» та методи лікування можна, зателефонувавши за номерами +38-093-1000-437,  +38-067-1000-437, +38-04568-3-59-12 або ознайомитися з інформацією на сайті: www. centr-status.com.ua

Отримайте тверезе життя разом зі «Статусом»!

Надя Кащук